Przejdź do treści

Zalety zakupu laserowej drukarki do biura

  • przez
drukarki laserowe kolorowe

W każdym biurze jednym z najważniejszych urządzeń jest drukarka. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności codziennie zadrukowywanych jest od kilku do kilkudziesięciu stron. Drukarki laserowe posiadają bardzo wiele zalet, dzięki którym ich zakup staje się w dłuższej perspektywie bardzo opłacalny. 

Relatywnie niski koszt wydruku

W porównaniu do urządzeń atramentowych drukarki wykorzystujące technologie laserową charakteryzują się stosunkowo niewielkim kosztem wydruku jednej strony. Tonery potrzebne do wydruku różnią się ceną w zależności od posiadanego modelu urządzenia, ale zwykle starczają na zadrukowanie od 1000 do 3000 stron. W przypadku, gdy drukuje się nawet kilkaset stron dziennie opłacalny jest zakup dużego urządzenia. Koszt jednorazowy może być spory, ale w dłuższej perspektywie może doprowadzić do sporych oszczędności. 

Szybkość działania urządzenia

Drukarki laserowe kolorowe mają jeszcze jedną zaletę, jaką jest niewątpliwe czas wydruku. To właśnie ze względu na to wiele firm decyduje się na zakup urządzenia tego rodzaju. Drukując jednorazowo np. 100 stron urządzenia laserowe jest w stanie to zrobić w czasie o wiele krótszym niż drukarka atramentowa. Ponadto krótki czas wydruku nie wiąże się z utratą jakości. Wydruk jest czytelny i posiada intensywną barwę, co jest ważne w przypadku drukowania ważnych dokumentów posiadających np. kod kreskowy. 

Łatwa wymiana tuszu

Toner należy wymienić, gdy zaobserwuje się spadek jakość wydruku. Najczęściej objawia się on nieodrutowanymi fragmentami. Laserowa drukarka nie jest urządzeniem skomplikowanym i wymian kartridża nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy wyjąć stary element i zastąpić go nowym. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund i po jego przeprowadzeniu nie jest wymagane instalowanie żadnych dodatkowych sterowników. Od razu po wymianie można przystąpić do dalszego drukowania.