Używanie zamienników tuszy

  • by

dobry tusz do drukarki za rozsądną cenęZakup urządzenia drukującego to jedno, a koszt eksploatacyjne to drugie. Obecnie można kupić drukarkę za niewielkie pieniądze, gdyż supermarkety sprzedają tego typu urządzenia w cenie poniżej dwustu złotych. Wszystko jest pięknie, aż do czasu skończenia się oryginalnego tuszu i konieczności kupienia ich na własną rękę. Często okazuje się, że zakup oryginalnych tuszy do danego modelu drukarki jest naprawdę sporym wydatkiem. Nie brakuje nawet sytuacji, że zakup zestawu tuszów wiąże się z podobnymi kosztami co zakup nowego urządzenia.

Drogie tusze do drukarek w przypadku tanich urządzeń?

Jak najbardziej możliwe jest kupienie urządzenia drukującego i w tym nawet modelu wielofunkcyjnego za niewielkie pieniądze, ale jest tego pewna cena. Problem tkwi w tym, że samo urządzenie jest stosunkowo tanie, ale niestety jego eksploatacja już nie. Można kupić drukarkę za trzysta złotych, w przypadku której wymiana oryginalnego tonera wyniesie od ponad stu do nawet dwustu złotych. Z całą pewnością nie jest to dobrą wiadomością i czasem wręcz nie opłaca się cyklicznie kupować tuszu, chyba że zamiennika. Na rynku dostępne są oprócz oryginalnych tuszy do wybranego modelu drukarki zamienniki, które są w stanie kosztować nawet do 70% mniej. Gdzie jednak tkwi haczyk?

Używanie zamienników

W przypadku oryginalnych tuszy do drukarek można mieć pewność, że będą one w pełni kompatybilne z posiadanym modelem urządzenia. Jeśli chodzi o zamienniki, to bywa z tym różnie. Trzeba niestety liczyć się z utratą gwarancji na urządzenie w przypadku niestosowania tuszy zalecanych przez producenta. Stosowanie zamienników nie oznacza, że są to gorszej jakości produkty, które przyczynią się do uszkodzenia sprzętu, ale należy kupować mądrze. Najlepiej jest postawić na sprawdzonego producenta zamienników, a nie kupować najtańsze, które są najczęściej regenerowane.