Tańszy znaczy gorszy? Niekoniecznie!

  • by

Posiadając urządzenie drukujące, należy użytkować je zgodnie z zaleceniami producenta. Jednym z nich jest stosowanie oryginalnych tuszy. Niestety wiąże się to z niemałymi kosztami. Nie jest żadną tajemnicą, że regularny zakup tuszu do hp f2420, szczególnie przy częstym drukowaniu w kolorze, może mocno nadwyrężyć budżet. Zdarza się nawet tak, że koszt nowych tuszy jest bardzo zbliżony do wartości nowego urządzenia. Warto wówczas pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu w postaci zamiennych tuszy. Chociaż nie są one oryginalne, to jednak cieszą się dużą popularnością i używane są na masową skalę.

Jeśli nie oryginalne tusze do hp f2420 to co?

Samo urządzenie drukujące na nic się nie zda, jeśli nie będzie wyposażane w tusze do hp f2420 kupione w Dr Tusz. Te z kolei stosunkowo szybko się wyczerpują i trzeba kupić kolejne. Tutaj pojawia się problem, gdyż ich cena pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście oprócz oryginalnych tuszy do dyspozycji są również wydajne zamienniki. Na rynku działa wielu renomowanych producentów, którzy oferują bardzo dobrej jakości zamienniki. Okazuje się, że w wielu przypadkach takie zamienne tusze są wydajniejsze i bardziej funkcjonalne od tych oryginalnych. Cena jest znacznie niższa, a jakość produktu nadal pozostaje na wysokim poziomie. Warto wiedzieć, że większość oryginalnych tuszy nie jest do pełna wypleniona płynem, przez co kończą się znacznie szybciej, czyli są mniej wydajne od zamienników. Kluczowe jest to, aby dobrać odpowiedni zamiennik do posiadanego modelu urządzenia. Takie niebrandowe tusze wypełniane są do końca, przez co starczają użytkownikowi na dłużej.

Dlaczego zamiennik jest znacznie tańszy?

Ceny zamienników są o kilkadziesiąt razy niższe od oryginalnych tuszy i wcale nie chodzi tutaj o gorszą jakość produktu. W przypadku oryginalnych tuszy trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami związanymi z marketingiem i promocją. Ponadto producenci urządzeń drukujących zarabiają najwięcej na materiałach eksploatacyjnych do nich, a nie na samych sprzętach. Użytkownik musi płacić za markę. Zamienników z kolei nie trzeba promować. Ich koszty produkcyjne i dystrybucyjne są znacznie niższe.