Przejdź do treści

Oryginalny czy zamiennik? Jaki toner do drukarki wybrać?

  • przez
tonery do drukarek Brother

Posiadanie drukarki laserowej to ogromna przyjemność. Cechuje się ona naprawdę świetną jakością wydruku, bardzo krótkim czasem jego realizacji, a także cichą pracą. Niestety cała przyjemność się kończy, gdy nadchodzi chwila, w której koniecznie trzeba kupić nowy toner. Tonery do drukarek laserowych są dość drogie, więc często pada pytanie, czy nie lepiej kupić tańszy zamiennik?

Zalety zamienników

Z jakiego powodu kupienie zamiennika oryginalnego tonera do drukarki laserowej może być dobrym pomysłem? Przede wszystkim wskazać tu trzeba na cenę takiego modelu, która jest często nawet 3 lub 4 razy niższa. Pozwala to na wprowadzenie naprawdę poważnych oszczędności w domowym budżecie.
Drugą bardzo ważną zaletą takiego modelu jest fakt, że jest on o wiele lepiej i łatwiej dostępny. Często sklepy oferujące zamienniki tonerów mieszczą się nawet za rogiem i nie trzeba szukać dużych galerii handlowych, aby tam kupić toner oryginalny.

Wady zamienników

Jak jednak łatwo się domyślić, zamienniki tonerów do drukarek laserowych mają również pewne wady, o których koniecznie trzeba pamiętać, gdy bierze się pod uwagę ich zakup.
Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że choć cena takiego tonera jest wielokrotnie niższa, to jednak znacznie niższa jest również jego wydajność. Co to oznacza? Przykładowo można kupić toner dwa razy tańszy niż oryginalny, lecz wydrukuje się nim aż o trzy razy mniej stron. Oznaczać to będzie konieczność kupienia kolejnego tonera, a tym samym wydanie na niego więcej niż na ten oryginalny.
Kolejną sporą niedogodnością jest fakt, że często zdarza się tak, że nieoryginalne tonery cechują się o wiele gorszą jakością od strony wydruku. Drukowane przy ich pomocy kartki często posiadają zacieki, czy też wyraźne ślady rozlania się tonera. Przyczynia się to także osadzaniu się go na wałku, który następnie trzeba poddać czyszczeniu.