Przejdź do treści

Jakie obudowy komputerowe wybrać?

  • przez

Obudowy są podstawowym wyposażeniem komputera, ale pomimo tego mało osób zwraca na nie uwagę, co wbrew pozorom jest dość dużym błędem. Każdy kto chce stworzyć wymarzony zestaw komputerowy powinien w pierwszej kolejności rozejrzeć się właśnie za obudową, która nie tylko zabezpieczy poszczególne podzespoły, ale również zapewni optymalną wentylację.

Kompatybilne obudowy

Jak powszechnie wiadomo obudowy komputerowe (https://www.sferis.pl/obudowy-komputerowe-2892) muszą zapewnić prawidłowy montaż wszystkich podzespołów, które wchodzą w skład zestawu komputerowego. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że obudowa musi być kompatybilna. Dobre obudowy nie powinny narzucać wielu ograniczeń, dzięki czemu będzie można złączyć poszczególne komponenty. Dostępne są także specjalistyczne obudowy ATX i Mini ITX, które zajmują niewiele miejsca.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje?

Najpopularniejsze w dzisiejszych czasach są obudowy Tower, które są kompatybilne z większością płyt głównych dostępnych na rynku. Producenci oferują nie tylko pionowe, ale również poziomie konstrukcje. Dla większości użytkowników najlepszym wyborem będą obudowy średnich rozmiarów Midi Tower. Obudowy komputerowe Full Tower zarezerwowane są z kolei dla wymagających graczy i grafików komputerowych. Osoby, które chcą z kolei zaoszczędzić nieco przestrzeni powinny wybrać modele Mini i Micro.

Nowoczesne obudowy z oknem

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają obudowy komputerowe z szybą. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które zwracają uwagę na walory estetyczne. Godne polecenia są oryginalne obudowy z oświetlenie LED, które doskonale prezentują się w ciemnym pomieszczeniu. Oprócz walorów estetycznych warto zadbać także o to, aby obudowy były łatwe w utrzymaniu czystości.

Obudowy z zasilaczem

Obudowy komputerowe z zasilaczem mogą sprostać zadaniom, które kładzione są mniej wydajnym jednostkom. Osoby, które chcą zbudować urządzenie o większej mocy obliczeniowej powinny zdecydowanie bardziej zwrócić uwagę na dobranie właściwego źródła prądu. Jeżeli chodzi o obudowy komputerów gamingowych, to nie wymagają one wbudowania zasilania, ponieważ i tak niezbędny jest zakup wydajniejszego zasilania.