Jaka drukarka sprawdzi się w domu? Ranking drukarek domowych!

  • przez

W czasach, kiedy wiele prac wykonuje się z domu, drukarka może być niezastąpionym kompanem i wspaniałą pomocą. Często zdarza się, że trzeba coś wydrukować na już, a drukarnia albo jest zamknięta, albo położona daleko od domu. Posiadanie własnego sprzętu rozwiązuje ten problem, powstaje jednak zagwozdka – jaki model wybrać? Czym powinna się charakteryzować domowa drukarka i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Z tym rankingiem drukarek można dopasować idealne urządzenie do własnych potrzeb! 

Zaczynając od podstaw – czego szukać w drukarce idealnej do domowych warunków? 

Choć sam ranking drukarek jest ważny, to szukając sprzętu dla siebie, warto zacząć od tego, co faktycznie się przyda. Jeśli w planach jest wyłącznie drukowanie dokumentów, to wystarczy najzwyklejsza drukarka z tuszem czarnym i kolorowym, ale jeśli ktoś potrzebuje także skanować, to wtedy trzeba zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne.

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest szybkość drukowania, cena tonerów, ilość gniazd USB lub nawet tych na karty, które pozwolą drukować bezpośrednio z aparatu.

Ranking drukarek domowych – jaki sprzęt wybrać do domowego zacisza?

Choć możliwości na rynku jest wiele, a producenci co chwilę wychodzą do klienta z nowościami, to jednak jest kilka modeli drukarek, które zdobyły serca użytkowników i świetnie sprawdzają się w domowych warunkach. Drukarki ranking: 

  • HP DeskJet 2720 – znana i polecana drukarka domowa, to urządzenie wielofunkcyjne, pozwala na drukowanie, skanowanie i kopiowanie. 
  • Canon PIXMA G3411 – drukarka wielofunkcyjna, która świetnie sprawdza się do drukowania dużej ilości dokumentów. Posiada łączność bezprzewodową.
  • HP LaserJet Pro M15A – drukarka laserowa w dobrej cenie, drukuje w czerni, świetnie nadaje się do dokumentów, może wydrukować nawet 18 stron na minutę.
  • Brother DCP-T425W – urządzenie wielofunkcyjne o dużej wydajności, drukuje 28 stron czarno-białych na minutę i aż 11 kolorowych.