Przejdź do treści

Jak wymienić tusz do HP Deskjet 2620?

  • przez
hp 2620 tusz

HP Deskjet 2620 zalicza się do serii All-in-one, co oznacza, że łączy funkcjonalność drukarki, skanera i kserokopiarki. Nieskomplikowana budowa przekłada się na łatwość obsługi urządzenia i czyni ten model dobrym wyborem dla użytkowników ceniących prostotę. Jedną z czynności, których wykonanie należy do użytkownika, jest wymiana materiałów eksploatacyjnych.

HP 2620 tusz zamienny czy oryginalny?

hp 2620 tusz

Jeżeli drukarka HP Deskjet 2620 zaczyna sygnalizować niski poziom lub brak tuszu, należy zaopatrzyć się w nowe wkłady. Innymi objawami, sugerującymi konieczność wymiany kartridża na nowy, są spadek jakości wydruku oraz całkowity zanik czerni lub koloru na drukowanych dokumentach. W modelu HP Deskjet 2620 tusze oznaczone są symbolem 304. W tym urządzeniu występują dwa wkłady z atramentem. W jednym kartridżu znajduje się atrament czarny, w drugim atramenty o kolorach cyan, magenta oraz yellow. Tusze 304 występują w dwóch wydajnościach. Mniejsza wystarcza na wydrukowanie do 120 stron w czerni oraz do 100 stron w kolorze. Powiększona wydajność, oznaczona jako XL, wystarcza na wydrukowanie do 300 stron. Wszystkie wydajności zostały obliczone przy 5% obszarze zadrukowania kartki A4. Tusz do HP Deskjet 2620 występuje w wersji oryginalnej, czyli wytworzonej przez producenta sprzętu oraz zamiennej, która jest korzystniejsza cenowo.

Wymiana tuszu w HP Deskjet 2620.

W urządzeniu HP 2620 tusz wymienia się w sposób wręcz intuicyjny. Po przygotowaniu drukarki do pracy i opuszczeniu tacy wyjściowej papieru należy otworzyć pokrywę dostępu do wkładów atramentowych. Karetka z tuszami ustawi się w pozycji, która umożliwia wyjęcie z niej kartridży. Przyciśnięcie odpowiedniego wkładu odblokuje go, pozwalając na wyjęcie z drukarki. W wolnym miejscu należy zainstalować nowy tusz, uprzednio zdejmując z niego wszystkie zabezpieczenia. Po zamknięciu pokrywy urządzenie będzie gotowe do pracy.