Przejdź do treści

Jak dobrać odpowiedni tusz do drukarki hp?

  • przez

Chociaż coraz większy nacisk kładzie się na ekologię i oszczędzanie papieru w biznesie, to nadal nie można z niego całkowicie zrezygnować. W każdym biurze stoi drukarka, a część dokumentów nadal musi być drukowana. Czyszczenie, konserwacja i serwis to czynności, które musi wykonywać każdy posiadać tego urządzenia nie zależnie od tego, czy używa drukarki na potrzeby domowe czy firmowe. W tym poradniku postaramy się przedstawić kilka wskazówek jak prawidłowo dobrać tusz do drukarki hp.

Jaka drukarka taki tusz

W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na urządzeniach wiodącego producenta na rynku. Najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę to różnica pomiędzy tuszem a tonerem. Wszystko zależy od rodzaju sprzętu. W drukarce laserowej stosowany będzie toner hp, natomiast do drukarki atramentowej zostanie użyty kartridż z tuszem. Sposób powstawania wydruku na tych urządzeniach jest zgoła odmienny. W drukarkach atramentowych tusz umieszczany jest na papierze poprzez mechaniczną pracę głowic. Natomiast w przypadku drugiego typu drukarek, tusz jest zamknięty w tonerze w postaci sproszkowanej i za pomocą lasera oraz światłoczułego bębna przenoszony na papier. Kolejną cechą, którą należy wziąć pod uwagę jest model urządzenia. Ponieważ nie każdy toner hp, czy tusz do drukarki hp pasuje do każdego modelu, znając numer urządzenia bardzo szybko uda nam się znaleźć ten odpowiedni. Warto o tym pamiętać, ponieważ zastosowanie nieodpowiedniego kartridźa lub tonera, może skutkować znacznym uszkodzeniem sprzętu.

Eksploatacja tuszu i tonera

Czas oraz koszty eksploatacji tych urządzeń są mocno różne. Drukarkę atramentową możemy zakupić za niewielkie pieniądze, wymiana kartridźa to także nie jest duży koszt, ale trzeba pamiętać, że tusze zużywają się dosyć szybko. Natomiast drukarka laserowa to już spora inwestycja, tonery wymienia się bardzo rzadko, ale ich cena również nie jest zbyt niska. Dlatego przed zakupem dobrze jest głęboko się zastanowić i skalkulować koszty, tak aby zakup okazał się optymalnie dobrany do naszych potrzeb.