iPhone 14 Pro Max 256gb dostępny jest w różnych kolorach: głęboka purpura, złoty, srebrny, oraz gwiezdna czerń. Trudno opisać je słowami, ale prezentują się bardzo elegancko. Barwy te są bardzo neutralne i podobają się wielu osobom, które są pytane o opinię w tym temacie. Czym jeszcze poza kolorem wyróżnia się ten model iPhone? Na to pytanie postaramy się opowiedzieć w poniższym artykule.
Wyświetlacz – jak działa Dynamic Island i always on?
To właśnie najnowsze funkcje mające związek z wyświetlaczem robią sporą różnicę i sprawiają, iż iPhone ten różni się znacznie od swoich poprzedników, a trochę już przecież było. Od czasu wypuszczenia na rynek modelu 4S wprowadzono kilka istotnych zmian, ale te można zaliczyć do jednych z najbardziej efektownych oraz zauważalnych praktycznie od razu, ale jednak nie niezbędnych. Chodzi tutaj o Dynamic Island oraz jego niegasnący wyświetlacz (always on). Nowością jest również zastosowanie technologii ProMotion z częstotliwością adaptacyjną odświeżania od 1 do 120 Hz.
Dynamic Island jest polem, które zastąpiło notch, czyli inaczej mówiąc wcięcie przy krawędzi górnej ekranu skrywające kamerę TrueDepth do działania Face ID oraz aparat. Jeżeli spojrzymy pod właściwym kątem na wyświetlacz iPhone 14 Pro Max 256 gb to zobaczymy od razu, iż znajdują się w nim dwa otwory (od lewej: jeden mający kształt pastylki, drugi zaś okrągły), w których ukryte zostały te właśnie podzespoły. Dynamiczna wyspa skutecznie je ukrywa i scala w całość. To bardzo dobry przykład na integrację oprogramowania i sprzętu, a marka Apple jest w tym mistrzem. Wyspa jest po prostu wyświetlanym na ekranie polem interaktywnym, które stanowi zaś część interfejsu systemu iOS 16.
Obudowa i wymiary
Wykonane ze stali nierdzewnej ramki w takim samym kolorze mają specyficzny wygląd, ale na pewno znajdą swoich amatorów. Są też wąskie i nie rzucają się zbytnio w oczy, a ponadto większość z nas będzie pewnie nosiła telefon w etui, więc i tak na co dzień nie będzie ich widzieć.
Warto napisać nieco o wymiarach oraz wadze. Max jest najcięższym i największym z iPhone’ów, co można łatwo dostrzec, przechodząc na niego z nieco mniejszego modelu. Wcześniejsze wersje tego smartfona ważą zdecydowanie mniej. Czasami może się to wydawać niewiele, ale różnicę można na pewno odczuć.
Tak samo wygląda kwestia wymiarów, a przede wszystkim wysokości, która jest ważna dla łatwości manipulacji telefonem w dłoniach. Decyduje również o tym, czy korzystając z jednej ręki, a właściwie tylko kciuka sięgniemy do krawędzi górnej. W tej sytuacji różnica wynosi do 14 milimetrów, a to w praktyce całkiem sporo. Jeśli nasze dłonie nawet nie należą do najmniejszych, możemy mieć problem z sięganiem do górnej krawędzi. Smartfona trzeba będzie wówczas przesunąć sporo w dół, trzymając go na reszcie palców. Można jednak skorzystać w tym przypadku z funkcji łatwego dostępu, która polega na opuszczeniu ekranu w dół do połowy. W ten sposób zdecydowanie ułatwimy sobie korzystanie.