Drukarka laserowa. Ile kosztuje? Jakie są ceny tonerów?

  • przez

Przy doborze odpowiedniej drukarki należy zwrócić uwagę zarówno na jej cenę, jak również na późniejsze koszty eksploatacji. Z jakimi wydatkami muszą liczyć się osoby, które planują kupić drukarkę laserową?

Drukarki laserowe – ceny

Laserowe urządzenia drukujące dają bardzo wysokiej jakości wydruki, które są odporne na rozmazywanie się. Działają szybko i posiadają dużą wydajność.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje drukarek działających w technologii laserowej. Mogą drukować w czerni, ale także w kolorze. Wybrane modele działają jak urządzenia wielofunkcyjne – posiadają funkcję kopiarki i skanera. Taki sprzęt sprawdzi się w biurze i w domu.

Najtańsze, nowe drukarki laserowe można kupić w dr tusz już od około 360 złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za urządzenie dedykowane do użytku w małych biurach oraz w domu. Wyższej klasy modele to już wydatek ponad tysiąca złotych. Są on dedykowane głównie dla osób poszukujących większej wydajności pracy.

Koszt eksploatacji

Użytkowanie drukarki tego typu wcale nie musi być związane z bardzo wysokim kosztem. Głównym elementem zużywającym się w drukarkach laserowych jest ich toner, który stanowi odpowiednik tuszu w drukarkach atramentowych.

Cena nowego, oryginalnego tonera to najczęściej od 90 do 160 złotych. Pozwala on na wykonanie zadruku do 2000-4000 kartek zależnie od modelu. Z kolei za komplet tonerów kolorowych trzeba zapłacić najczęściej od około 250 do nawet przeszło 600 złotych.

Znacznie mniej kosztują zamienniki tonerów do drukarek laserowych. W tym przypadku koszt jednej sztuki to od około 20 do 50 złotych. Wobec tego pozwalają one na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Co ważne, korzystanie z zamienników nie powoduje utraty gwarancji urządzenia. By drukowanie przebiegało bezproblemowo, warto wybrać wysokiej jakości zamienniki.