Przejdź do treści

Dlaczego warto mieć komputer stacjonarny?

  • przez

Kupowanie komputera nie jest łatwym zadaniem. Zmiennych jest naprawdę sporo, a czynników, które mogą spowodować, że komputer nie będzie się nadawał pod czyjeś konkretne potrzeby tak dużo, że wiele osób obawia się samodzielnego decydowania np. o tym, czy wybrać komputer stacjonarny, czy też przenośny.

Dlaczego warto mieć komputer przenośny?

Wiele niedoświadczonych w podejmowaniu takiej informatycznej decyzji osób wybiera komputer przenośny z przekonaniem, że skoro jest to nowsza technologia, to znaczy, że musi być z góry lepsza. Jest to spory błąd, ponieważ obok tego, że taki komputer faktycznie jest mobilny, a przez to bardzo wygodny np. w pracy biurowej, to jednak ma całkiem pokaźną listę wad, które utrudnią korzystanie z niego w codziennych warunkach. Mowa tu jest np. o takich wadach jak bardzo wysoka cena, czy też słabsze moce obliczeniowe. W modelach o większych mocach występuje natomiast silne nagrzewanie się, które często jest na tyle wysokie, że nie ma nawet możliwości trzymania komputera na kolanach.

Dlaczego warto mieć komputer stacjonarny?

Komputery stacjonarne przez wiele niedoświadczonych osób uważane są za przeżytek i wersję, która kojarzy się ze starymi, raczkującymi jeszcze modelami. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ dzięki temu, że całość umieszczona jest w dużej obudowie, można było w takim modelu zastosować po pierwsze o wiele wydajniejsze podzespoły, po drugie nie nagrzewają się one aż w takim stopniu, a po trzecie, jest to komputer znaczenie tańszy, jeśli porównywać te same podzespoły. To prawda, nie zabierze się swojego stacjonarnego komputera do kawiarni, czy też na plaże, lecz z drugiej też strony nigdy nie trzeba będzie dokupować do niego nowej baterii, ponieważ używana do tej pory całkowicie się zużyła, a to jakby nie patrzeć jest bardzo częsty przypadek w komputerach przenośny.

Podsumowanie

Jak więc widać, choć komputery przenośne kuszą swoim nowoczesnym wyglądem i możliwościami mobilnymi, to jednak dla zwykłego użytkownika, który swoim komputerem będzie cieszył się głównie w domu, stacjonarna wersja komputera wydaje się o wiele korzystniejszym wyborem.