Czy rozdawanie ulotek na ulicy jest skuteczne?

ulotki kraków

Przechodząc przez centrum niemal każdego miasta można na ulicach spotkać osoby rozdające ulotki reklamowe. Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy taka forma kolportażu jest skuteczna. Odpowiedź brzmi tak, pod warunkiem, że zostanie dobrze przygotowana.

Ważne komu wręcza się ulotkę

Zacząć należy od tego, że wręczanie, a czasem wręcz wciskanie ulotki, każdemu mijanemu przechodniowi nie ma żadnego sensu. Tego typu kolportaż ulotek nie przyniesie żadnego efektu. Można powiedzieć wprost, iż będą pieniądze wyrzucone w błoto. Większość rozdanych ulotek po prostu trafi do kosza na śmieci. Dlatego zawsze należy dokonać selekcji odbiorców. Ta zależy od tego, czego dotyczy sama ulotka. Jeśli reklamowy na niej produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla młodych kobiet, to osoby kolportujące ulotki powinny je wręczać wyłącznie młodym kobietom.

Ważna jest kultura

Oprócz tego komu wręczana jest ulotka, ważne jest także to w jaki sposób się to robi. Ulotki nigdy nie powinny być wciskane na siłę. Ulotka powinna być wręczana osobom, które choć trochę wyrażają chęć jej otrzymania. Dlatego nie powinno się kierować ulotki do osób, które np. się spieszą lub w ogóle nie łapią kontaktu wzrokowego z osobą, która ulotki rozdaje.

Ważne kto kolportuje

Dlatego tak ważne jest, aby ulotki nie były kolportowane przez przypadkowe osoby. Warto do tego celu wybrać firmę, która specjalizuje się w kolportażu ulotek. Oferty takich firm na ulotki Kraków można znaleźć na ich stronie www lub w mediach społecznościowych.