Przejdź do treści

Czas na wybór nowoczesnego telewizora

  • przez

Komu nie marzy się nowoczesny telewizor z ekranem o nieprzeciętnej wielkości? Dawniej posiadanie telewizora 65 cali 4k było dla wielu osób tylko marzeniem, trudnym do spełnienia i związanym z wieloma wyrzeczeniami. Obecnie może mieć taki sprzęt niemalże każdy. Telewizor 65 cali dostępny jest w coraz przystępniejszych cenach, przez można spotkać go coraz częściej w salonach. Jest to idealna opcja dla kinomaniaków, którzy pragną poczuć się w swoim domowym zaciszu jak w kinie i to dowolnej porze dnia/nocy.

Co ma największe znaczenie przy wyborze telewizora 65 cali?

Polscy konsumenci coraz chętniej sięgają po telewizory takie jak Samsung 65″ LED UE65RU7172. Duży ekran w coraz to przystępniejszej cenie jest nie lada pokusą. Już odeszły czasy, kiedy to cieszono się niesamowicie telewizorami będącymi w stanie wyświetlać treści w rozdzielczości Full HD. Obecne dzisiaj na rynku sprzęty mogą wyświetlić treści o czterokrotnie czy nawet ośmiokrotnie większej rozdzielczości. Wszyto to dzięki prężnie rozwijającej się technologii. Oglądanie ulubionych seriali i filmów na telewizorze 65 cali jest czystą przyjemnością. Największą wadą takich urządzeń jest oczywiście ich cena. Chociaż jest ona już znacznie niższa niż kiedyś, to nadal dla wielu jest sporą przeszkodą w zakupie. Cena jest jednak jak najbardziej adekwatna do jakości.

Przy wyborze telewizora 65 cali należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest upscaling, czyli skalowalność obrazu. Ma to duży wpływ na komfort oglądania. Wiele nagranych treści ma niższą rozdzielczość, a dzięki zdolności upscalingu urządzenie jest w stanie zamienić je na wyższą, czyli z rozdzielczością HD i Full HD na 4K. Kolejną kwestią są kodeki i formaty. Zasada jest taka, że telewizor jest w stanie więcej ich obsługiwać, tym lepiej. Pamiętać powinno się również o portach. Obowiązkowo musi być port HDMI w wersji minimum 2.0. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku nagrań w wysokiej rozdzielczości wymagana jest duża przepustowość i szybki przesył.