Przejdź do treści

3 najlepsze kolorowe drukarki atramentowe do użytku domowego i biurowego

  • przez
Drukarki atramentowe kolorowe

Zakup drukarki atramentowej to duża inwestycja. To nie jest coś, co można zrobić na kaprys lub bez badań przed. Aby uzyskać najlepszą wartość ze swoich pieniędzy, są pewne rzeczy, które należy zrobić przed dokonaniem zakupu. W tym artykule, będziemy badać niektóre z działań, które należy wypełnić przed zakupem kolorowej drukarki atramentowej. Po przeczytaniu tego, będziesz w lepszej pozycji, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie i uzyskać jak najwięcej z nowej drukarki przez wiele lat.

Jakiego typu drukarki potrzebujesz?

Zanim wyjdziesz i kupisz nową kolorową drukarkę atramentową w sklepie Everprint do domu lub biura, musisz zdecydować, jakiego typu drukarki potrzebujesz. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji, takich jak rodzaj drukowanych dokumentów, ilość stron, które drukujesz każdego miesiąca, jak często drukujesz dokumenty i wielkość przestrzeni biurowej. Znajomość odpowiedzi na te pytania pomoże Ci zdecydować, który model jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli głównie drukujesz zdjęcia, będziesz potrzebować drukarki, która poradzi sobie z wydrukami o wyższej jakości. Drukarki atramentowe do zdjęć są również bardziej skłonne do drukowania na papierze błyszczącym, podczas gdy inne modele prawdopodobnie będą produkować zdjęcia na papierze matowym.

Ile będzie kosztować Twoja nowa drukarka?

Jest to ważne pytanie, które należy zadać sobie przed wyruszeniem na zakup nowej drukarki. Cena drukarki może się bardzo różnić w zależności od modelu, koloru tuszu i wielkości samej drukarki. Jeśli kupujesz drukarkę do użytku osobistego, zazwyczaj możesz uzyskać lepszą ofertę, kierując się do lokalnego sklepu z artykułami biurowymi. Ceny wielu drukarek będą często obniżone o co najmniej połowę podczas wyprzedaży na koniec sezonu, więc miej oko na te wyprzedaże podczas planowania podróży po zakupy. Jeśli kupujesz drukarkę atramentową do domu lub biura, możesz sprawdzić ceny podobnych drukarek w Internecie przed udaniem się do sklepu. Możesz również skorzystać z internetowych narzędzi do porównywania cen u różnych sprzedawców i znaleźć najlepszą ofertę na nową drukarkę.

Znajdź zniżki na drukarki w punktach sprzedaży producenta lub u sprzedawców internetowych

Wielu producentów drukarek oferuje dodatkowe zniżki na swoje produkty poza sezonem. Aby znaleźć te zniżki, możesz udać się do punktów sprzedaży detalicznej producenta i poprosić o wyszukanie modeli ze zniżką. Jeśli jednak spieszy Ci się z zakupem nowej drukarki, możesz również skorzystać z witryn internetowych outletów producenta i innych sprzedawców internetowych, którzy oferują głębokie zniżki na wybrane modele. Zazwyczaj ci sprzedawcy online będą oferować najnowszy model sprzedażowy producenta ze znaczną zniżką, więc możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Wiedzieć, czego szukać w kasecie z atramentem do drukarki

Wadliwy wkład jest numerem jeden przyczyn problemów z drukarką atramentową, więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co idzie wewnątrz nowego wkładu atramentowego. Przy zakupie nowych wkładów atramentowych do nowej drukarki, zwróć uwagę na rodzaj atramentu w każdym wkładzie. Zazwyczaj można powiedzieć, jaki rodzaj atramentu jest wewnątrz wkładu, patrząc na stronę wkładu. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego atramentu używa Twoja drukarka, zapytaj sprzedawcę w lokalnym sklepie z artykułami biurowymi lub sprawdź dokumentację dołączoną do drukarki. Aby zapewnić, że zakupione wkłady działają prawidłowo, należy przed użyciem wyczyścić wnętrze każdego wkładu ręcznikiem papierowym. Robienie tego zapewni, że knot wewnątrz każdego wkładu jest gotowy do przyjęcia atramentu.

Upewnij się, że Twoja drukarka jest kompatybilna z drukarkami atramentowymi

Częstym błędem popełnianym przez konsumentów przy zakupie nowej drukarki jest założenie, że jest ona kompatybilna z ich obecnym komputerem. Chociaż w większości przypadków jest to bezpieczne założenie, musisz dwukrotnie sprawdzić, czy kupowana drukarka jest kompatybilna z Twoim komputerem. Niestety, wiele modeli komputerów nie jest kompatybilnych wstecz i nie będzie współpracować z nowszymi drukarkami. Aby upewnić się, że drukarka jest kompatybilna z komputerem, należy sprawdzić model drukarki i kompatybilność sterowników na komputerze. Jeśli komputer nie ma dostępnego sterownika, to drukarka nie jest kompatybilna.

Aplikacje.

Niektóre aplikacje mogą wymagać innego modelu drukarki niż ten, który pierwotnie zamierzałeś kupić. Chociaż znalezienie odpowiedniego modelu w Twoim przedziale cenowym może być niemożliwe, dostępne są inne opcje, które prawdopodobnie będą odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli musisz znaleźć inny model, upewnij się, że uwzględniasz następujące czynniki. – Jeśli musisz drukować dokumenty, które są dostępne tylko w kolorze, upewnij się, że Twój model drukarki jest przystosowany do druku w kolorze. – Jeśli musisz drukować dużą liczbę zdjęć, upewnij się, że model drukarki obsługuje papier błyszczący. – Jeśli musisz drukować dokumenty o wymiarach większych niż 8,5 x 11 cali, upewnij się, że model drukarki umożliwia drukowanie na papierze w formacie letter. – Jeśli potrzebujesz drukarki, która będzie mogła drukować po obu stronach papieru, upewnij się, że Twój model drukarki umożliwia drukowanie dwustronne.

Jakie są alternatywne rozwiązania dla drukarek?

Jeśli żaden z modeli drukarek producentów wymienionych powyżej nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz rozważyć zakup alternatywy drukarki. Alternatywy drukarki mogą być wykorzystywane do różnych celów, takich jak drukowanie etykiet, drukowanie kopii papierowych, drukowanie paragonów i drukowanie obrazów.

Czy są jakieś inne informacje, które powinieneś znać?

Przed zakupem nowej drukarki należy upewnić się, że miejsce na biurku jest wystarczająco wolne, aby pomieścić drukarkę. Jeśli kupisz dużą drukarkę, musisz upewnić się, że między biurkiem a ścianą jest wystarczająco dużo miejsca, aby drukarka nie blokowała dostępu do innych urządzeń.

Wnioski.

Wybór odpowiedniej drukarki do domu lub biura to ważna decyzja. Chociaż może być kosztowny, inwestycja w wysokiej jakości drukarkę może zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie. Dzięki tym poradom i wskazówkom będziesz lepiej wyposażony, aby kupić najlepszą drukarkę dla swoich potrzeb.