Druk i Print

Drukowanie to nasza pasja

Home - Do drukowania - Drukarka laserowa. Ile kosztuje? Jakie są ceny tonerów?

Drukarka laserowa. Ile kosztuje? Jakie są ceny tonerów?

Posted on Lipiec 7, 2020 in Do drukowania

Przy doborze odpowiedniej drukarki należy zwrócić uwagę zarówno na jej cenę, jak również na późniejsze koszty eksploatacji. Z jakimi wydatkami muszą liczyć się osoby, które planują kupić drukarkę laserową?

Drukarki laserowe – ceny

Laserowe urządzenia drukujące dają bardzo wysokiej jakości wydruki, które są odporne na rozmazywanie się. Działają szybko i posiadają dużą wydajność.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje drukarek działających w technologii laserowej. Mogą drukować w czerni, ale także w kolorze. Wybrane modele działają jak urządzenia wielofunkcyjne – posiadają funkcję kopiarki i skanera. Taki sprzęt sprawdzi się w biurze i w domu.

Najtańsze, nowe drukarki laserowe można kupić w dr tusz już od około 360 złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za urządzenie dedykowane do użytku w małych biurach oraz w domu. Wyższej klasy modele to już wydatek ponad tysiąca złotych. Są on dedykowane głównie dla osób poszukujących większej wydajności pracy.

Koszt eksploatacji

Użytkowanie drukarki tego typu wcale nie musi być związane z bardzo wysokim kosztem. Głównym elementem zużywającym się w drukarkach laserowych jest ich toner, który stanowi odpowiednik tuszu w drukarkach atramentowych.

Cena nowego, oryginalnego tonera to najczęściej od 90 do 160 złotych. Pozwala on na wykonanie zadruku do 2000-4000 kartek zależnie od modelu. Z kolei za komplet tonerów kolorowych trzeba zapłacić najczęściej od około 250 do nawet przeszło 600 złotych.

Znacznie mniej kosztują zamienniki tonerów do drukarek laserowych. W tym przypadku koszt jednej sztuki to od około 20 do 50 złotych. Wobec tego pozwalają one na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Co ważne, korzystanie z zamienników nie powoduje utraty gwarancji urządzenia. By drukowanie przebiegało bezproblemowo, warto wybrać wysokiej jakości zamienniki.